• TURNIEJ CHEMICZNY

• MIĘDZYWOJEWÓDZKI TURNIEJ CHEMICZNY

DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

MŁODY CHEMIK

Chętni uczniowie klas VII i VIII wzięli udział w VIII edycji MIĘDZYWOJEWÓDZKIEGO TURNIEJU CHEMICZNEGO zorganizowanego przez Wydział Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego im. J. Długosza w Częstochowie.

Celem konkursu było rozbudzanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności, jak i sprawności umysłowych i zainteresowań uczniów. Udział w turnieju umożliwił uczestnikom skonfrontowanie wiedzy i umiejętności z uczniami z innych szkół podstawowych, rozwijanie logicznego myślenia, wdrażanie do samokształcenia oraz dobrą zabawę w atmosferze zdrowej rywalizacji.

Turniej miał charakter indywidualny i był prowadzony w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy rozwiązali test wielokrotnego wyboru. Uczniowie, którzy zdobyli odpowiednią liczbę punktów zakwalifikowali się do drugiego etapu, podczas którego rozwiązywali test z zadaniami problemowymi i obliczeniowymi. Ich zadaniem było również przygotowanie i przedstawienie prezentacji na temat ,,Świat tonie w toni ton plastiku”.

Naszą szkołę reprezentowała mocna niemała grupa uczniów, którzy zakwalifikowali się do drugiego etapu i wygrali konkurs. Oto zwycięzcy Międzywojewódzkiego Turnieju Chemicznego ,,Młody Chemik”:

Laureat I MIEJSCE – Juliusz Szczeszek – Bistuła z klasy VIII C

Laureat II MIEJSCE – Mateusz Kowalczyk z klasy VIII C

Finalistka VII MIEJSCE – Zuzanna Karlińska z klasy VII B

Finalista IX MIEJSCE – Igor Włodarczyk z klasy VIII C

Udział w drugim etapie wzięli:

Wiktor Belica    kl. VII C

Adam Jura         kl. VIII A

Hubert Nowak   kl. VIIIA

Karolina Zięba   kl. VIII B

Oliwia Pilśniak   kl. VIII B

Warto nadmienić, iż prezentacje przygotowane przez Juliusza Szczeszka - Bistułę  oraz  Mateusza Kowalczyka zostały udostępnione na stronie Uniwersytetu J. Długosza w Częstochowie.

GRATULUJEMY !

Joanna Garbaciak

• Projekt lekturowy uczniów kl. VIIIc

Uczniowie kl. VIIIc nie zasypiają gruszek w popiele. Czytają lektury, a następnie wykonują interesujące projekty. Tym razem wykorzystali KARTY MOCY, aby zaprezentować głównych bohaterów powieści Stefana Żeromskiego pt. „Syzyfowe prace”.

Dzięki różnorodnym działaniom treść lektury oraz postaci bohaterów w pewnością na dłużej zapadną im w pamięć.

Edyta Bzdak