W dniu 19 grudnia 2019 roku w czytelni Biblioteki Publicznej Gminy i Miasta Pajęczno odbyło    się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego, zatytułowanego: „Zaprojektuj okładkę płyty z wybraną operą Stanisława Moniuszki”. Na  uroczystość tę  wraz z nauczycielem plastyki p. Lucyną Wodzisławską -Wróż udali się uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w tym konkursie. Uczestnikami zmagań  byli uczniowie ze szkół podstawowych  powiatu pajęczańskiego.

Łącznie wpłynęły 44 bardzo zróżnicowane prace.

Jury w składzie:
            Jan Pasek – artysta: plastyk i muzyk
            Henryka Szymczyk – pajęczańska malarka
            Julia Łyczba – nauczycielka gry na skrzypcach
            oceniało obraz, kompozycję, oryginalność zastosowanej techniki oraz liternictwo. Decyzją komisji nagrody książkowe przyznano następującym osobom:

I miejsce – Martyna Uchrońska z kl. VII c Szkoły Podstawowej nr 1 w Pajęcznie
            II miejsce – Kinga Korus z kl. VII a Szk. Podst. nr 2 w Pajęcznie
            III miejsce – Oliwia Bednarek z kl. VII a Szk. Podst. w Kiełczygłowie

Jury wyróżniło również kilka prac, ich autorami są:
            1. Maja S. z kl. VII b Szk. Podst. nr 2 w Pajęcznie
            2. Jakub G. z kl. VI a Szk. Podst. nr 1 w Pajęcznie
            3. Marcel Pęciak z kl. VII a Szkoły. Podstawowej nr 1 w Pajęcznie
            4. Aleksandra M.z kl. VI b Szk. Podst. w Siemkowicach
            5. Paulina K. z kl. VII b Szk. Podst. w Kiełczygłowie
            6. Kaja K. z kl. VII b Szk. Podst. w Kiełczygłowie
            7. Mikołaj K. z kl. V b Szk. Podst. nr 2 w Pajęcznie (wyróżnienie pozakonkursowe)

Wyróżnione osoby także nagrodzono książkami, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, promujące czytelnictwo. Uczniom podziękowano za udział, natomiast nauczycielom za zachęcenie swoich podopiecznych do przygotowania projektów okładek. Zgłoszone prace przez najbliższy miesiąc można oglądać na wystawie w czytelni naszej biblioteki. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia prezentacji.