• INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

• Drodzy Uczniowie,
            życzę, aby rozpoczynający się rok szkolny 2021/2022 był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń. Niech czas spędzony w przedszkolu i w szkole pozwoli odkryć nowe pasje i rozwinąć zainteresowania. Życzę, aby nie zabrakło Wam energii i zapału w poznawaniu świata, a jego odkrywanie dostarczało wiele radości. Niechaj dobry humor i ciekawość świata nigdy Was nie opuszczają!

Niech czas spędzony w szkole będzie bezpieczny, spokojny i niech obfituje w sukcesy!

Szanowni Nauczyciele, Pracownicy Oświaty,
            życzę Państwu satysfakcji z podejmowanych działań i dumy z osiągnięć swoich podopiecznych. Niech rozpoczynający się rok szkolny będzie czasem spokojnej i efektywnej pracy. Życzę również by najbliższe miesiące przyniosły Wam jak najwięcej okazji do satysfakcji i najprostszej w świecie radości czerpanej z kontaktu z dziećmi!

Szanowni Rodzice,
            jesteście Państwo ważną częścią szkolnej społeczności. Życzę Państwu dobrej współpracy z nauczycielami i wychowawcami. Niech to współdziałanie zaowocuje sukcesami Waszych dzieci i przyniesie wiele powodów do zadowolenia.

Dyrektor szkoły Dorota Jaskuła

• ORGANIZACJA PRACY SZKOŁY W NOWYM ROKU SZKOLNYM

• SZANOWNI RODZICE I UCZNIOWIE

Organizacja pracy w naszej szkole w tym roku szkolnym z uwagi na sytuację epidemiologiczną oraz wytyczne MEN, GIS i MZ będzie taka sama jak w roku ubiegłym. Szczegółowo zasady opisane są w „Procedurze bezpieczeństwa”, z którą należy się zapoznać i którą zamieszczam poniżej.  Wracamy do nauki stacjonarnej, ale musimy kontynuować rozwiązania dostosowane do możliwości organizacyjnych oraz specyfiki naszej placówki, aby pobyt w szkole był dla naszej społeczności możliwie najbezpieczniejszy i komfortowy.

Najważniejsze zasady obowiązujące w szkole :

- Na teren placówki mogą wejść wyłącznie zdrowe osoby, nie wykazujące objawów choroby.

- Rodzice są zobowiązani do odbioru chorego dziecka w przeciągu pół godziny od otrzymania informacji od pracownika szkoły.

- Temperatura będzie mierzona każdemu dziecku po wejściu do szkoły. Temperatura powyżej 38°C (mierzona termometrem bezdotykowym) jest sygnałem do odseparowaniem osoby do wyznaczonego pomieszczenia.

- Rodzice wchodzą na teren placówki  do strefy wspólnej, po obowiązkowej dezynfekcji na wejściu oraz zakrywając usta i nos wyłącznie w pilnych sprawach (np. odebranie chorego ucznia).  Preferowany jest kontakt telefoniczny (tel. 343112514, 512487608)  lub mailowy (sp1@pajeczno.pl, dyrektor.sp1pajeczno@gmail.com, wicedyrektor.sp1pajeczno@gmail.com) .

Rodzice muszą pamiętać o zachowaniu dystansu min. 2 m i zakazu gromadzenia się na terenie szkoły.

- Uczniowie przychodzą do szkoły rotacyjnie, w wyznaczonych godzinach. Po wyjściu z szatni udają się od razu do wyznaczonych sal. Unikają gromadzenia się.

- Uczniowie bezpośrednio po wejściu do szkoły i po wyjściu z szatni mają obowiązek zdezynfekować ręce. W trakcie pobytu w szkole powinni często myć  ręce wodą z mydłem i pamiętać o częstym powtarzaniu tej czynności, zwłaszcza przed spożyciem posiłku.

- Na terenie szkoły pracownicy i uczniowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa (maseczka, przyłbica). Osłona może być zdjęta w czasie lekcji, po zajęciu miejsca w klasie.

- Podczas przerw uczniowie mają wyznaczone korytarze, jak i również zastosowane będzie rotacyjne wyjście na główny korytarz w taki sposób, aby uniknąć mieszania się grup klasowych.

- Uczniowie mają przypisane konkretne sale lekcyjne, w których będą realizować zajęcia (z wyjątkiem wychowania fizycznego i informatyki – przed wejściem i po wyjściu obowiązuje dezynfekcja rąk). Każda sala będzie regularnie wietrzona, a po zajęciach dokładnie dezynfekowana.

- Uczniowie nie mogą pożyczać przyborów ani przynosić zbędne rzeczy do szkoły.

- Decyzja o zawieszeniu zajęć  leży w gestii Organu Prowadzącego, po uzyskanej opinii Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pajęcznie.

- W przypadku zawieszenia zajęć uczniowie klas I-VIII będą realizować naukę w formie: lekcji online w przypadku większości przedmiotów zgodnie z obowiązującym planem lekcji (przy użyciu darmowej aplikacji Teams) oraz poprzez wysyłanie materiałów do nauki w przypadku przedmiotów np. artystycznych, wychowania fizycznego, zajęć dodatkowych za pomocą dziennika elektronicznego.

Mamy nadzieję, że współpraca i wyrozumiałość w kwestii przestrzegania zasad pozwoli nam realizować naukę stacjonarnie przez cały rok szkolny.

Z poważaniem,

dyrektor szkoły Dorota Jaskuła

Wytyczne_MEiN_MZ_i_GIS_wrzesien_2021.pdf

Organizacja_pracy_SP1_w_Pajecznie_podczas_epidemii_COVID-19.pdf