• Karta rowerowa

Zgodnie z Ustawą "Prawo o ruchu drogowym" zadaniem szkoły jest umożliwienie uczniom uzyskanie  karty rowerowej. Posiadacz  "pierwszego prawa jazdy" staje się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego. Prawo wydania (nieodpłatnie) karty rowerowej ma dyrektor szkoły. Do sprawdzianu kwalifikacyjnego może przystąpić dziecko, które ukończyło 10. rok życia i wykazało się niezbędnymi  wiadomościami teoretycznymi z zakresu przepisów ruchu drogowego obejmujących pieszych i rowerzystów oraz umiejętnością  jazdy na rowerze. Sprawdzenia kwalifikacji osób ubiegających się  o kartę rowerową dokonuje się w szkole. Zajmuje się tym nauczyciel techniki (nauczycielowi może towarzyszyć policjant ruchu drogowego). Jednak bez zgody rodziców dziecko nie może otrzymać karty rowerowej, nawet jeśli posiada wymagane umiejętności.

Sprawdzian kwalifikacyjny na kartę rowerową odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2019r.