• Wydarzenia- rok szkolny 2019/2020

• 13 września 2019 r. po raz pierwszy dzieci wybrały się na wycieczkę. W parku spotkały wesołego klauna , który poczęstował przedszkolaki słodką watą cukrową , otrzymały także baloniki. Zadowolone ze słodkimi buziami wróciły do przedszkola.

16 września 2019 r.  po raz kolejny obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Przedszkolaki  zaprezentowały się w pięknych strojach. Zadowolone uczestniczyły w ciekawych zajęciach.

20 września 2019r. uczniowie klasy II pod kierunkiem p. Agnieszki Wawrzak czytali  przedszkolakom utwory Juliana Tuwima. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały
          ciekawych wierszy, a następnie wykonały piękne ilustracje do wybranego przez siebie utworu.

24 września 2019r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zorganizowali dla najmłodszych dzieci zajęcia z zakresu edukacji czytelniczej. Podczas spotkania z przedszkolakami czytali im ciekawe książki  dla dzieci.

21 października 2019r.  przedszkolaki pojechały do kina w Działoszynie i  obejrzały tam przedstawienie pt. " Pocahontas". Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola , gdzie wykonały piękne ilustracje.

22 października 2019r. odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Pajęcznie. Celem wizyty było zapoznanie dzieci z pracą policjanta oraz utrwalenie zasad ruchu drogowego. Ponadto dzieci dowiedziały się, jak należy postąpić w kontaktach z obcą osobą i nieznanym psem.

25 listopada 2019 r.   z okazji  Światowego Dnia Pluszowego Misia  dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie ,zwiedziły wnętrze biblioteki, poznały pracę bibliotekarza a następnie  wykonały piękne prace , które trafiły na wystawę.

Na dzień 6 grudnia 2019r. dzieci czekały z niecierpliwością , bo właśnie  tego dnia odwiedził nas Mikołaj. Obdarował wszystkie dzieci prezentami a w podziękowaniu za paczki, przedszkolaki zaśpiewały piosenki, recytowały wierszyki a także zatańczyły skoczny taniec . Wszyscy bawili się wesoło .

17 grudnia 2019r.  w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. ” Tworzymy mydełka”. Podczas warsztatów każde dziecko wykonało własne mydełko oraz musującą kulę do kąpieli. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Nad wszystkim czuwała pani, która prowadziła zajęcia. Praca przebiegała  w miłej  atmosferze.

5 lutego 2020r. przedszkolaki w pięknych , kolorowych strojach wesoło bawiły się na balu karnawałowym. Wszystkie dzieci wspólnie uczestniczyły w zabawach i konkursach. Zmęczone a jednocześnie bardzo zadowolone wróciły na poczęstunek do sali.

6 lutego 2020r. dzieci z oddziału przedszkolnego gościły w przedszkolu swoich dziadków. Pięknymi wierszykami, wesołymi piosenkami oraz skocznymi tańcami wyraziły swoją wdzięczność i podziękowanie za miłość i opiekę jaką od nich otrzymują.
          Wzruszeni dziadkowie ze łzami w oczach oglądali występ swoich wnucząt. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane laurki.