• O przedmiocie

"A niechaj narodowie wżdy postronni znają,

Iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają".

Mikołaj Rej

Język polski jest przedmiotem wyjątkowym. Podczas zajęć łączone są treści językowe, literackie i kulturowe, wykazywane są związki literatury z historią, życiem społecznym i problematyką moralną.

Uczniowie poznają różnorodne teksty kultury, uczą się dokonywać wyboru tego, co wartościowe i ciekawe. Wykonują zadania, dzięki którym wiedzą , jak pozyskiwać informacje, selekcjonować, przedstawiać własną opinię, zadawać pytania, dyskutować i współdziałać w grupie.

Ważnym zadaniem jest kształcenie językowe. Uczniowie uczą się sztuki słowa i szacunku dla słowa. Kształtowanie zrozumienia słowa i odpowiedzialności za nie jest istotnym celem działań polonisty.

Rolą nauczyciela języka polskiego jest także  wspieranie ucznia uniwersalnymi wartościami moralnymi, dzięki którym będzie on rozwijał swoją osobowość, dokonywał właściwych wyborów i ocen.

nauczycielE języka polskiego

mgr Paulina Derek

mgr Małgorzata Drab

mgr Grażyna Wolna

mgr Magdalena Namyślak – Rabenda

mgr Agnieszka Popiel- Chłopaś

mgr Edyta Bzdak

mgr Gabriela Kostrzewa

W roku szkolnym zespół organizuje dla dzieci liczne konkursy: literackie, recytatorskie, ortograficzne i inne.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów, w szkole są prowadzone zajęcia rozwijające zainteresowania przedmiotem oraz lekcje wyrównawcze.