• "Wielkanocne warsztaty"

          • Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. W połowie marca w naszej szkole odbyły się warsztaty wielkanocne, na które zwykle zostają zaproszeni rodzice wraz z dziećmi. Niestety w dobie pandemii koronawirusa warsztaty odbyły się z udziałem samych uczniów klasy III c.
            Celem tego spotkania było tworzenie okazji do poznawania tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi, zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi. Uczniowie wykonali jajka wielkanocne ze sznurka jutowego, które później pięknie ozdabiali. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze, niezwykle radosnej i przeniosły wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta.

            Świetnie się bawiliśmy, ale była to także doskonała okazja do rozmowy. Wspólna zabawa i praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

          • DZIEŃ PATRONA - TUWIM NA WIOSNĘ

          • Zmiana organizacji nauki nie sprawiła, że zrezygnowaliśmy ze świętowania Dnia Patrona. Choć w tym roku oczywiście zdalnie. Wychowawcy klas IV-VIII otrzymali link do prezentacji, którą mogli wykorzystać podczas godzin wychowawczych, lekcji języka polskiego czy też jakichkolwiek innych zajęć, podczas których przypomnieli uczniom ciekawostki i szczegóły z życia Juliana Tuwima, przeczytali wspólnie wybrane wiersze poety i wykonali interaktywne zadania.

            Uczniowie aktywnie włączyli się w obchody, przygotowując prezentacje recytatorskie, muzyczne i plastyczne. Dzięki plakatom wykonanym różnymi technikami, nagranym filmikom (z deklamacjami, piosenkami, teatrzykami cieni) związanym z utworami patrona, Julian Tuwim ciągle funkcjonuje w naszej świadomości.         

                                                                                                                                                                        Edyta Bzdak

          • NAUKA ZDALNA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW

          • Z uwagi na wysoki wzrost zachorowalności w kraju, od 22 marca do 11 kwietnia, naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie wszystkich klas szkoły.

            Zajęcia będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia odbywać się będą  za pośrednictwem platformy Microsoft Office 365 zgodnie z dotychczasowym planem lekcji.

            Dla uczniów, którzy ze względu na rodzaj niepełnosprawności lub brak możliwości realizowania tych zajęć w miejscu zamieszkania, zajęcia zorganizowane będą stacjonarnie lub zdalnie w szkole. Zajęcia będą zorganizowane na wniosek rodzica złożony do dyrektora szkoły.

            Dla uczniów klas ósmych w dalszym ciągu zorganizowane będą na terenie szkoły konsultacje z przedmiotów egzaminacyjnych na dotychczasowych zasadach.

            Ponadto w tym okresie, dla dzieci z klas I-III szkoły podstawowej, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19, zorganizowana będzie opieka świetlicowa oraz zajęcia zdalne na terenie szkoły. Warunkiem jest wniosek rodziców złożony do dyrektora szkoły.

            Oddział przedszkolny będzie funkcjonował bez zmian, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

            Proszę o śledzenie informacji umieszczanych na stronie internetowej szkoły oraz przesyłanych poprzez dziennik elektroniczny.

            Wychowawcy klas udzielają dodatkowych informacji.

            Dorota Jaskuła - dyrektor szkoły

        • Akademia Bezpiecznego Puchatka
          • Akademia Bezpiecznego Puchatka

          •  

                   Już po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do udziału w   ogólnopolskim  programie edukacyjnym  "Akademia Bezpiecznego Puchatka", skierowanego do uczniów klas I szkół podstawowych.  Program ma na celu kształtowanie
            u dzieci postaw odpowiedniego zachowania się w sytuacjach dla nich niecodziennych, trudnych oraz uczy adekwatnej reakcji na zaistniałe zagrożenia życia na drodze, w domu, w szkole, w czasie zabawy i w czasie wypoczynku. Uczestnictwo w nim wymagało od uczniów aktywności, zaangażowania
            i wykorzystywania zdobytej wiedzy w praktyce.

                 Po przeprowadzeniu wszystkich elementów programu, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, z których mogą spotkać się na co dzień. Nasze pierwszaki poradziły sobie z nim doskonale, za co otrzymały dyplomy, a szkoła  Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka” potwierdzający udział w programie.

          • Dzień Kolorowej Skarpetki

          • 21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa tzw.  Dzień Kolorowej Skarpetki. Data nie jest przypadkowa – to kombinacja liczb 21 i 3. W 21 parze chromosomów zwykle mamy dwa chromosomy, podczas gdy osoby z zespołem Downa trzy. Stąd nazwa zespołu- trisomia 21. 

            W tym roku nasza szkoła postanowiła dołączyć do "Przygody Kolorowej Skarpetki w ramach projektu edukacyjnego "Emocja". 

            19 marca podczas zajęć dzieci z klas I-III oraz oddziału przedszkolnego ustaliły, że każdy z nas jest inny i różnimy się pod wieloma względami, a ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą. Tego dnia wszyscy przyszli do szkoły w kolorowych skarpetkach nie do pary na znak solidarności z osobami mającymi dodatkowy chromosom. Wielką radość sprawiło dzieciom wykonanie kolorowej, skarpetkowej pacynki.

            Włączając się w obchody Dnia Kolorowej Skarpetki chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z zespołem Downa oraz ich rodzinami.

          • Dzień Matematyki

          • 12 marca w naszej szkole obchodzony był Dzień Matematyki. Udział w grach i zabawach matematycznych miał na celu pokazać, że matematyka może być przyjemna i dawać radość.

            W Polsce pierwsze obchody Dnia Matematyki odbyły się 12 marca 2014 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve i wzięło w nich udział ponad 100 szkół z całej Polski. Organizatorzy zapraszają wszystkich do konkursów, quizów i zagadek matematycznych.

            My również spędziliśmy ten dzień na łamigłówkach i zadaniach matematycznych. Uczniowie klas II i III podczas obchodów Dnia Matematyki utrwalali i ćwiczyli dodawanie, odejmowanie, tabliczkę mnożenia i dzielenia.  Wykorzystali w tym celu różne gry i zabawy matematyczne m.in. muchy matematyczne, wyścigowa tabliczka mnożenia, matematyczne „bystre oczko”. Układali poprawne działania matematyczne za pomocą patyczków. Bardzo dobrze radzili sobie z zagadkami logicznymi. 

            Uczniowie tego dnia ćwiczyli nie tylko mnożenie, dzielenie czy logiczne myślenie, ale także pracę w grupie i radzenie sobie z przegraną.

          • PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY

          • W dniach 17-19 marca 2021 r. odbędzie się w naszej szkole próbny egzamin dla uczniów klas ósmych.

             

            Egzamin jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów i obywać się będzie wg harmonogramu:

            17.03.2021 r. godz. 9.00 język polski

            18.03.2021 r. godz. 9.00 matematyka

            19.03.2021 r. godz. 9.00 język obcy

             

            Uczniowie dojeżdżający mogą skorzystać w tych dniach z przewozu autobusem szkolnym.

            Wszyscy uczniowie w tych daniach zobowiązani są do przestrzegania zapisów w opublikowanej poniżej procedurze.

             

            Procedury bezpieczeństwa epidemicznego obowiązujące podczas organizacji i przeprowadzania próbnego egzaminu ósmoklasisty

             

            1. Na próbny egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
            2. Zdający nie może przyjść na próbny egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
            3. Rodzic nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy zdający wymaga pomocy np. w poruszaniu się.
            4. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek. W tym dniu uczeń po wejściu do szkoły dezynfekuje ręce i udaje się do szatni i pozostawia wszystkie rzeczy w szafce. Następnie udaje się do sali egzaminacyjnej zabierając ze sobą tylko przybory piśmiennicze i wodę.
            5. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla itd. Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
            6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin należy przynieść własną butelkę z wodą.
            7. Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mają zakryte usta i nos.
            8. Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno- lub wielorazową przyłbicą – wyłącznie w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających lub po podejściu zdających do stanowiska egzaminacyjnego.  Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej 1,5-metrowego odstępu).
            9. Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
              1. podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
              2. wychodzi do toalety
              3. kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
            10. Zdający mogą – jeżeli uznają to za właściwe – mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku egzaminacyjnym. 
            11. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
            12. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.

            dyrektor szkoły Dorota Jaskuła

          • LAPBOOK- KL. IVB

          • Na zakończenie pracy z „Mikołajkiem” uczniowie klasy IV B wykonali lapbooki – z języka angielskiego – książki z migawkami, książki z warstwami. To interesujący sposób na usystematyzowanie wiedzy dotyczącej lektury… Efekty pracy poniżej.

        • Projekt lekturowy uczniów kl. VIa
          • Projekt lekturowy uczniów kl. VIa

          • Szóstoklasiści, zainspirowani powieścią Rafała Kosika "Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi", stworzyli własne wynalazki. Były ciekawe pomysły, kreatywne rozwiązania, a i nakłady materiałowe miały być "z odzysku", z tego, co znalazło się pod ręką. Efekty twórczych działań poniżej... 

                                                                                                                                                                          Edyta Bzdak 

          • E-wolontariat

          • Wolontariusze z naszej szkoły uczestniczą w akcji "Charytatywna zbiórka książek". Ponieważ zawsze uczniowie naszej szkoły chętnie angażują się w tego typu działania liczymy na Was i tym razem.

            Jeśli macie książki w bardzo dobrym stanie, ale ich nie chcecie lub zmieniliscie już swoje zainteresowania i teraz zbiera się na nich już tylko kurz to dobry moment by przynieść je do szkoły a posłużą jeszcze innym. Mamy na tę zbiórke cały miesiąc. Książki można przynosić do specjalnie oznaczonego pojemnika przy wejściu do szkoły. Czekamy :-)

          • NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

          •  

            "Ponieważ żyli prawem wilka

            historia o nich głucho milczy" ...

                                                                                    Zbigniew Herbert

            1 marca w naszej szkole obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klasy VII a przygotowali prezentację multimedialną, na którą złożyły się filmy, zdjęcia, utwory muzyczne i prace plastyczne.

            Uczniowie poznali przejmujące historie żołnierzy, wysłuchali pieśni patriotycznych, obejrzeli prace swoich kolegów wykonane pod kierunkiem pani Lucyny Wodzisławskiej- Wróż.

            Materiał został zaprezentowany uczniom podczas zajęć z wychowawcami.

            Grażyna Wolna

             

          • KONKURS LITERACKI

          • Za nami już trzecia edycja literackiego konkursu „Pod flagą wolności”. Celem konkursu jest uwrażliwienie młodych ludzi na piękno polskiego słowa zamkniętego w tekście literackim. Konkurs ma również zachęcać miłośników pisania do prezentowania własnych umiejętności, ma wspierać postawy twórcze dzieci i młodzieży ale przede wszystkim konkurs co roku upamiętnia wydarzenia listopada 1918 roku, a to przecież już 102 lata niepodległości Polski.

            Uczniowie klas V-VIII mogli zaprezentować swój talent mierząc się z tematami związanymi z historią Polski, tematyką narodowowyzwoleńczą i patriotyczną.

            Wszyscy uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom literacki, a wyróżnieni zostali:

             

            Michał Singh – klasa VI a                                     

            Julia Cytarzyńska  – klasa VIa

            Amelia Stefanek – klasa IVb

            GRATULUJEMY!!!

            Paulina Derek

            Magdalena Namyślak - Rabenda

             

             

    • Galeria zdjęć

        brak danych