„TROSKA O DZIECKO JEST PIERWSZYM I PODSTAWOWYM SPRAWDZIANEM CZŁOWIEKA DO CZŁOWIEKA.”

Karol Wojtyła

Renata Garbacz- Moryń

zaprasza Uczniów i Rodziców

Poniedziałek 8:00- 14:00

Wtorek 8:00- 13:30

Środa 8:00- 12:00

Czwartek 8:00-  12:00

Piątek 8:00- 10:30

DEKALOG RODZICÓW

⇒Nie upokarzaj dziecka, bo ono ma także poczucie własnej wartości.

⇒Pozwalaj dziecku dokonać wyboru najczęściej jak możesz.

⇒Staraj się nie stosować metod, których sam w dzieciństwie nie akceptowałeś.

⇒Jeśli zachowałeś się wobec dziecka niewłaściwie, przeproś i wytłumacz. Nie bój się utraty autorytetu. Dziecko i tak wie kiedy popełniasz błędy.

⇒Nigdy nie mów źle o dziecku, złaszcza w obecności innych osób.

⇒Nie mów - "zrobisz to, bo ja tak chcę"- jeśli musisz czegoś zabronić zawsze to uzasadnij.

⇒Jeśli wydajesz dziecku polecenia, staraj się nie stać nad nim i mówić z góry.

⇒Nie musisz być za wszelką cenę konsekwentny, nie musisz być z innym dorosłym w zgodzie przeciwko dziecku, jeśli czujesz, że on nie ma racji.

⇒Gdy nie wiesz jak postąpić, pomyśl jak ty poczułbyś się będąc dzieckiem.

⇒Staraj się być czasem adwokatem swojego dziecka.

Codziennie obok nas ktoś krzywdzi dziecko. Nie bądź obojętny.Reaguj na przemoc.Możesz uratować życie dziecka.

www.kck.pl

www.mpips.gov.pl