• Wydarzenia- rok szkolny 2016/2017

ROK SZKOLNY

Bezpieczni na drodze

15 września 2016r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego brały udział w spotkaniu z policjantami organizowanym na terenie naszej szkoły. Dzieci mogły dowiedzieć się jakie zasady bezpieczeństwa obowiązują w ruchu drogowym, dlaczego ważne jest abyśmy znali swoje dane i komu możemy je podawać. Na koniec spotkania obie grupy otrzymały upominki – znaczki odblaskowe, które przedszkolaki przypięły do swoich plecaków.

Jesień, jesień

Odkąd jesień zagościła w kalendarzach, obie sale oddziału przedszkolnego wzbogaciły się w przepiękne dekoracje tematyczne, wykonane przez dzieci. Przedszkolaki samodzielnie przystroiły klasy za pomocą prac plastycznych zrobionych w trakcie zajęć oraz w domu. Teraz już nikt nie ma wątpliwości jaka pora roku na dobre zadomowiła się za naszymi oknami. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

18 października 2016 roku dzieci z grupy 0A pojechały na swoją pierwszą wycieczkę. Przedszkolaki wybrały się do Muzeum Chleba w Radzionkowie, gdzie mogły poznać jego historię. Dzieci dowiedziały się m.in. jak powstaje chleb i jaką ma wartość oraz jak cenny był w dawnych czasach.

Przedszkolaki w Bibliotece Pedagogicznej

W dniu 21 października 2016 roku grupy 0A oraz 0B uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych, których tematem były zawody. Dzieci mogły dowiedzieć się jakie zawody wykonują dorośli, a także na czym one polegają.

Przedszkolaki odwiedzają grób żołnierzy

Z okazji Święta Zmarłych przedszkolaki udały się na cmentarz, aby zapalić znicz na grobie żołnierzy poległych w II wojnie światowej. Panie wychowawczynie przedstawiły dzieciom krótką historię oraz pomogły zapalić im przyniesione lampki. Przedszkolaki godnie uczciły pamięć tych, którzy zginęli w walce za naszą ojczyznę i zdobyły nową wiedzę na temat historii naszego kraju.

Mikołajki

W dniach 5 i 6 grudnia, dzieci z grup 0a i 0b odwiedził długo wyczekiwany gość – św. Mikołaj. Radości i uśmiechom nie było końca. Po wyrecytowaniu wierszyków i przepięknym odśpiewaniu przygotowanych piosenek, każdy przedszkolak otrzymał zasłużony prezent. Dzieci obiecały Mikołajowi grzeczne zachowanie przez kolejny rok i pięknie go pożegnały.

Przedstawienie „Calineczka”

6 grudnia odbyła się wycieczka na przedstawienie teatralne „Calineczka”, w której uczestniczyły obie grupy z oddziału przedszkolnego.

Dzień Babci i Dziadka

12 stycznia 2017 roku w oddziale przedszkolnym dzieci odwiedzili specjalni goście – babcie oraz dziadkowie, którzy przybyli aby wspólnie z  wnukami uczcić swoje święto. Przedszkolaki z obu grup przepięknie wystąpiły  w przygotowanym przez Panie przedstawieniu. Po odśpiewaniu i odtańczeniu piosenek oraz wyrecytowaniu wierszyków dzieci rozdały swoim dziadkom własnoręcznie przygotowane prezenty – pięknie ozdobione laurki.

Dokarmianie zwierząt

Przedszkolaki bardzo dobrze wiedzą, że mniejszym i potrzebującym należy pomagać. Dlatego zimą dokarmiają ptaszki okruszkami chleba i nasionkami. W tym celu 03.02.2017 r. obie grupy z oddziału przedszkolnego udały się na spacer, wyposażone w pokarm dla zwierzątek.

Konkurs recytatorski pt. „Zima wierszem malowana”

21 lutego odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. „Zima wierszem malowana”. Z oddziału przedszkolnego udział wzięły w nim Gabrysia Piechalak oraz Lenka Boroń z grupy 0B. Dziewczynki bardzo pięknie zaprezentowały przygotowywane wierszyki i udało im się zdobyć III miejsce oraz wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

Wiosna w oddziale przedszkolnym

W ostatnim czasie przedszkolaki odkryły, że wielkimi krokami zbliża się do nas wiosna. Poznały to po pojawiających się zwiastunach. Aby zaprosić wiosnę do sali i zachęcić ją do pozostania na dłużej, postanowiły wykonać prace plastyczne o tematyce wiosennej. Teraz cały oddział przedszkolny może pochwalić się wiosennym klimatem. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci w galerii.

Konkurs plastyczny „Zwiastuny wiosny”

Z okazji święta wiosny, w grupie 0B został przeprowadzony konkurs plastyczny „Zwiastuny wiosny”. Wszyscy biorący w nim udział bardzo się przyłożyli i przynieśli przepiękne prace. Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. W konkursie udział wzięli: Emilka Ciura, Zosia Brandt, Lenka Boroń, Gabrysia Piechalak, Jaś Skrzypczak, Natalka Stochniałek, Pawełek Wiktor, Natalka Klin, Maja Cyz oraz Ania Nagieł. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!