• Wydarzenia- rok szkolny 2018/2019

ROK SZKOLNY 2018/2019
          10 września  2018 r. dzieci wybrały się na pierwszy spacer. Poznawały plac i obejście szkoły.
          17 września 2018 r.  po raz drugi obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jak zawsze przedszkolaki nie zawiodły i zaprezentowały się w pięknych strojach.
          26 września 2018 r.  odbyło się spotkanie z policjantem. Dzieci z ciekawością słuchały   jak bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Każde dziecko otrzymało odblask .

17 października 2018r. w bibliotece pedagogicznej odbyło się spotkanie dzieci z pielęgniarką p. Trawczyńską. Opowiadała ona dzieciom o swojej pracy, pokazała przyrządy medyczne, które  używała podczas wykonywania różnych zabiegów. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i zadawały różne pytania związane z wykonywanym zawodem.
            31 października 2018 r. z okazji Święta Zmarłych przedszkolaki udały się na cmentarz, aby zapalić znicz na grobie żołnierzy poległych w II wojnie światowej. Przedszkolaki godnie uczciły pamięć tych, którzy zginęli w walce za naszą ojczyznę i zdobyły nową wiedzę na temat historii naszego kraju.

23.11.2018 r. przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Pedagogiczną a  26.11.2018 r. Bibliotekę szkolną.   Wizyty te  były spowodowane zbliżającym się świętem – Dniem Pluszowego Misia. Z tej okazji dzieci poznały historię powstania pluszowego misia oraz wszystkie słynne na całym świecie misie!
          Po powrocie dzieci wykonały piękne prace z okazji Urodzin Pluszowego Misia, które zostały umieszczone na wystawie w bibliotece szkolnej.

29.11.2018 r. dzieci z koła teatralnego pod kierunkiem p. Edyty Bęben przedstawiły  przedszkolakom teatrzyk pt. " Królewna Śmieszka".

7 grudnia 2018r. przedszkolaki z oddziału przedszkolnego odwiedził długo wyczekiwany gość - św. Mikołaj.  Gdy tylko pojawił się w drzwiach, na wszystkich buziach ukazał się uśmiech. Mikołaj wysłuchał wielu piosenek i wierszy. Wielką radością był taniec, który przedszkolaki przygotowały specjalnie na jego przyjście. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka.

Gdy nadeszła chwila rozstania- Mikołaj obiecał, że odwiedzi dzieci w przyszłym roku.

12 grudnia 2018r. przedszkolaki uczestniczyły w "Warsztatach bożonarodzeniowych dla klas 0-4". Dzieci samodzielnie ozdabiały bombki .Nad wszystkim czuwała pani, która prowadziła zajęcia. Praca przebiegała  w miłej  atmosferze.

18 stycznia 2019 r.  grupa przedszkolna wzięła udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu " zorganizowanych w Bibliotece Pedagogicznej w Pajęcznie. Wszyscy z dużym zaciekawieniem słuchali opowiadania o śmiesznym misiu a potem ze smakiem próbowali  pysznego, słodkiego miodu.

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. 21 stycznia 2019 r.  z okazji Dnia Babci i dziadka przedszkolaki pięknymi wierszykami, piosenkami i tańcami okazały miłość i wdzięczność swoim dziadkom, którzy po obejrzeniu występu nie kryli wzruszenia i radości. Wszyscy goście obdarowani zostali pięknymi laurkami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci.

7 marca 2019r. został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. " Bezpieczne zabawy zimowe" .

I miejsce zajęła Maja Harciarek
          II miejsce Karolina Bęben
          III miejsce Wiktoria Pazera
          Wszystkie prace były pomysłowe i starannie wykonane. Finaliści otrzymali dyplomy i  ciekawe nagrody.
                                                                   Gratulacje!!!

10 maja 2019 r. 6-latki wzięły udział w XV Olimpiadzie Sportowej dla Przedszkolaków. Dzieci z czterech placówek rywalizowały ze sobą w sześciu konkurencjach. Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
          1. Miłosz Kotynia
          2. Wiktoria Pazera
          3. Oskar Konwerski
          4. Emilia Bzdak
          5. Eryk Wojtasiński
          6. Emilia Stangreciak
          7. Żaneta Skakacz
          8. Kinga Janus
          W tym roku wszystkie drużyny zdobyły taką samą ilość punktów, tym samym wszystkie zajęły I miejsce.
          Olimpiada była wielkim przeżyciem a zarazem wspaniałą zabawą. Po zakończeniu sportowych zmagań wszystkie drużyny otrzymały piękne puchary, medale i nagrody rzeczowe.
              Z okazji Dnia Mamy i Taty 24 maja 2019 r. dzieci 5-6 letnie pod kierunkiem p. Renaty Bujak swoimi występami podziękowały swoim rodzicom za  trud i opiekę włożoną w wychowanie. Wesołe piosenki, piękne wiersze i skoczne tańce wzbudziły wzruszenie wśród rodziców. Za okazaną miłość i troskę przedszkolaki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane laurki.
           28 maja 2019r. przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych w Pizzerii Ricco w Pajęcznie . Był to prezent od rodziców z okazji Dnia Dziecka. Wszystkie dzieci samodzielnie wyrabiały ciasto i wybierały dodatki. Po upieczeniu z wielką ochotą próbowały wykonanej pizzy. W nagrodę otrzymały Dyplom Małego Piekarza .