• Nasze przedszkole

Oddział przedszkolny pracuje w oparciu o ustawę o systemie oświaty. Realizuje zadania z obszarów podstawy programowej wychowania przedszkolnego, koncentrując się na przygotowaniu dzieci 5 – 6 – letnich do nauki w szkole.

Nadrzędnym celem jest wspieranie dzieci w rozwoju emocjonalnym, społecznym, intelektualnym i ruchowym w miłej i serdecznej atmosferze. Zadania stawiane dzieciom są dostosowane do ich potrzeb, możliwości i zainteresowań.

Obecnie w oddziale przedszkolnym

funkcjonuje jedna grupa:

Grupa 5 - 6 – letnia (19- osobowa):  kl. 0A

wych. mgr Renata Bujak

Przedszkolaki zdobywają wiadomości i umiejętności poprzez udział w zajęciach dydaktycznych, zabawach, wycieczkach, zajęciach z religii oraz z języka angielskiego.

Szkoła zapewnia dzieciom warunki do ich wszechstronnego rozwoju. Przestronne sale wyposażone są w nowe, kolorowe meble, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Każdy przedszkolak posiada swoją szafkę ubraniową. Ponadto ma zapewnioną opiekę pielęgniarki szkolnej oraz może korzystać z odpłatnych obiadów.

Dzieci przebywają w oddziale przedszkolnym pięć godzin dziennie. Po tym czasie w zależności od decyzji i potrzeb rodziców, mogą bezpłatnie przebywać w świetlicy szkolnej.