• Regulamin naboru do świetlicy szkolnej

• Regulamin  naboru do świetlicy szkolnej

obowiązujący

w Szkole Podstawowej nr 1 im. Juliana Tuwima w Pajęcznie

1. Do świetlicy szkolnej przyjmowane są dzieci na podstawie prawidłowo wypełnionej Karty zgłoszenia oraz  podania, które należy złożyć w świetlicy szkolnej w wyznaczonym terminie.

2. Kartę głoszenia i wzór podania można pobrać u kierownika świetlicy lub ze strony internetowej szkoły.

4. Kompletnie i czytelnie wypełnioną Kartę zgłoszenia, należy złożyć w świetlicy nie później niż do 15 września b.r. szkolnego.

5.  Do świetlicy w pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci:

a) z klas I-III i oddziału przedszkolnego,

b) obojga rodziców pracujących,

c) rodziców samotnie wychowujących dzieci,

d) pozostałe dzieci mogą być zapisane, jeśli świetlica dysponuje wolnymi miejscami.

6. Jeśli w wyniku postępowania rekrutacyjnego pozostaną wolne miejsca w świetlicy, ogłoszony zostanie dodatkowy nabór.

7. Świetlica zapewnia opiekę uczniom, którzy muszą przebywać dłużej w szkole ze względu na: organizację pracy szkoły, dojazdy do szkoły, na czas pracy rodziców (opiekunów prawnych) lub gdy zaistnieją inne uzasadnione okoliczności wymagające opieki w szkole.

8. Decyzję o przyjęciu do świetlicy szkolnej podejmuje powołana przez dyrektora szkoły komisja rekrutacyjno-kwalifikacyjna.

9. Uczniowie niespełniający kryterium przyjęcia do świetlicy, którzy oczekują ze względów organizacyjnych na stałe zajęcia mogą korzystać z opieki świetlicy w wybranym dniu i godzinie tylko po uprzednim zgłoszeniu takiej konieczności przez rodziców lub wychowawcę klasy do opiekuna świetlicy szkolnej.

10. Rodzic wypełniając Kartę zgłoszenia dziecka do świetlicy oświadcza, że podaje dane zgodnie ze stanem faktycznym i akceptuje Regulamin Świetlicy

11.  Lista dzieci przyjętych do świetlicy będzie ogłoszona do dnia 30 września b. r. szkolnego.