• Wiadomości

• Zapraszamy wszystkich czytelników do korzystania ze zbiorów naszej biblioteki, a od września 2021 r. również E-BIBLIOteki.

Biblioteka ma teraz nowoczesne, skomputeryzowane oblicze. Wszystkie książki zostały wprowadzone do nowego programu E-BIBLIO firmy LIBRUS SYNERGIA, służącego do katalogowania zbiorów bibliotecznych, prowadzenia ksiąg inwentarzowych, obsługi ubytkowania zasobów oraz przeprowadzania skontrum w szkolnej bibliotece.

E-BIBLIO jest również innowacyjnym narzędziem do tworzenia i prowadzenia kont czytelników, które pozwala uczniom na dostęp do zasobów biblioteki na urządzeniach mobilnych. Dzięki programowi czytelnik może sprawdzić jakie książki ma wypożyczone, kiedy powinien je zwrócić oraz może zarezerwować interesującą go książkę z dowolnego miejsca pobytu.

Obecnie istnieje możliwość przeglądania całego księgozbioru przez Internet. Logując się na swoje konto w systemie LIBRUS Synergia wszyscy użytkownicy naszej biblioteki mogą zarezerwować on-line wybraną książkę, niezależnie od jej godzin otwarcia.

Przeglądać nasz księgozbiór może każdy, natomiast rezerwacji książki może dokonać tylko użytkownik biblioteki (uczeń, nauczyciel, pracownik).

Aby zalogować się do systemu e-biblio należy wykorzystać swój login i hasło z LIBRUS Synergia.

Zapraszamy serdecznie do przeglądania katalogu online biblioteki.

Instrukcja rezerwowania książek w ebiblio

Instrukcja_obslugi.pdf.

Materiały dla czytelników

Baza wiadomości dla czytelników biblioteki szkolnej