• Regulamin biblioteki

REGULAMIN   BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, nauczyciele
          2. i inni pracownicy szkoły oraz rodzice.
          3. Godziny pracy biblioteki umożliwiają dostęp do jej zbiorów podczas zajęć lekcyjnych
            i po ich zakończeniu.
          4. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki.
          5. Okres wypożyczenia nie może przekroczyć 14 dni.
          6. W przypadkach uzasadnionych biblioteka może żądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.
          7. Istnieje możliwość przedłużenia okresu wypożyczenia pod warunkiem braku zainteresowania na określoną książkę ze strony innych czytelników.
          8. Na prośbę czytelnika można zarezerwować książki aktualnie wypożyczone przez innych czytelników.
          9. Z zasobu księgozbioru podręcznego można korzystać wyłącznie na miejscu, w czytelni.
          10. Czytelnik obowiązany jest do poszanowania książek wypożyczonych oraz oceny
            ich stanu przed wypożyczeniem o wszelkich uszkodzeniach
          11. i zanieczyszczeniach książek należy informować bibliotekarza.
          12. Za szkody wynikłe z zagubienia, uszkodzenia itp. czytelnik ponosi odpowiedzialność materialną. Zagubioną książkę czytelnik zobowiązany jest odkupić.
          13. Czytelnicy zobowiązani są do przestrzegania ustalonych terminów wypożyczeń.
          14. Biblioteka umożliwia uczniom wypożyczenie książek na ferie zimowe i wakacje.
          15. Każdy czytelnik zobowiązany jest zapoznać się z regulaminem biblioteki i stosować się do jego postanowień.

REGULAMIN   CZYTELNI

1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy czytelnicy.
          2. W czytelni obowiązuje cisza oraz zakaz spożywania posiłków.
          3. Książki przyniesione do czytelni należy zgłosiću bibliotekarza.
          4. Z księgozbioru podręcznego i aktualnych czasopism można korzystać za pośrednictwem bibliotekarza .
          5. Książek oraz czasopism nie można wynosićz czytelni.
          6. Czytelnicy obowiązani są do poszanowania otrzymanych materiałów.
          7. Czytelnicy ponoszą odpowiedzialność materialną za szkody wynikłe z ich winy .
          8. Wszystkich czytelników zobowiązuje się do szanowania sprzętów
            i wyposażenia czytelni, kulturalnego zachowania, nie przeszkadzanie innym w pracy.

Pajęczno, dnia 06 września 2011 r.